przekładać się

Witam serdecznie,
Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie, czy w poniższym przykładzie poprawnie użyte zostało słowo przekładać: „(…) obiektywna polityka informacyjna przekłada się, m.in., na udostępnianie jasnych i rzetelnych danych na temat…”.
Załączam pozdrowienia,
Sławomir Góral
Owszem, jest to nowe znaczenie, którego starsze słowniki nie zanotowały. Zacytuję fragment Innego słownika języka polskiego (PWN, 2000): „Jeśli coś przełożyło się na coś innego, to wyraziło się w tym”.
Mirosław Bańko