przerwa kawowa

Obecnie we wszelkich harmonogramach konferencji i szkoleń (czy też niestety „agendach”) używany jest termin przerwa kawowa. Czy jest to poprawne i dlaczego ma to być lepsze od przerwa na kawę?
Nie wiem, pod jakim względem przerwa kawowa (prawdopodobnie źle przetłumaczona z jakiegoś języka obcego) jest lepsza od przerwy na kawę. Myślę, że jest gorsza, choćby dlatego, że mniej precyzyjna.
Mirosław Bańko, PWN