przerzutnia

Szanowni Państwo,
czy przerzutnia dotyczy również przeniesienia zdania składowego?
Gorąco pozdrawiam
KK
Wszystkie przykłady, jakie znalazłem w literaturze przedmiotu, ukazują przerzutnię w granicach zdania pojedynczego lub zdania składowego w zdaniu złożonym, a nie między zdaniami składowymi. Wydaje się to zrozumiałe: gdyby granica wersów pokrywała się z granicą zdań składowych, to trudno byłoby spostrzec efekt właściwy przerzutni. Można nawet zauważyć, że nie każdy podział zdania pojedynczego (ew. składowego) na wersy daje efekt przerzutni, np. nie obserwujemy go w szeregu rzeczowników rozdzielonych między wersy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski