przeznaczone i dostosowane

Witam!
Proszę o wyrażenie opinii na temat poprawności konstrukcji zdania: „Zajęcia dostosowane są dla tych, którzy przygodę z tańcem dopiero rozpoczynają, jak również dla tych, którzy posiadają już pewne umiejętności”.
Dziękuję i pozdrawiam
Tadeusz
Coś może może być przeznaczone dla kogoś, czegoś lub dostosowane do kogoś, czegoś. W podanym zdaniu skrzyżowano błędnie te dwie konstrukcje. Z kontekstu wynika, że należało użyć konstrukcji przeznaczone dla kogoś.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski