przezwiska od imion

Witam!
Mam pytanie. Dlaczego przezwiska utworzone od imion są klasyfikowane jako przezwiska?
Z pytania wnioskuję, że odnosi się ono do jakiejś klasyfikacji nazw własnych. Nie wiem której, proszę o wyjaśnienia.
Przezwisko to dodatkowa (czasem żartobliwa, czasem złośliwa) nazwa nadana jakiejś osobie przez kogoś (a zwykle przez grupę osób), nie wymaga ono akceptacji osoby tak nazywanej. Przezwiska mogą wywodzić się z różnych źródeł, nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć je od imion, np. Zbynio może w określonych warunkach być przezwiskiem od Zbigniew, choć zasadniczo jest spieszczeniem.
Więcej mógłbym powiedzieć, gdybym w pytaniu zobaczył chociaż jeden przykład.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski