przeżyć życie

Witam,
zastanawia mnie czy poniekąd obiegowe sformułowanie przeżyć życie jest poprawne. Czy nie jest to masło maślane? Proszę rozwiać moje wątpliwości.
Pozdrawiam
Samo przeżyć życie wydaje się równie mało odkrywcze jak np. patrzeć oczami. Ale tak jak w drugim z tych zwrotów oczy pojawiają się po to, by coś o nich powiedzieć, np. patrzeć szeroko otwartymi oczami, tak i w pierwszym zwrocie słowu przeżyć lub słowu życie towarzyszy zwykle jakieś określenie, np. przeżyć życie jak należy lub przeżyć całe życie (gdzieś lub z kimś).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski