przykładowy opis bibliograficzny

Szanowni Państwo!

Kłopotu nastręcza mi ostatnio cytowanie publikacji elektronicznych, a konkretniej tworzenie ich opisu bibliograficznego. Czy mogliby Państwo pomóc mi stworzyć taki opis dla artykułu, do którego link zamieszczam poniżej?

https://rjp.pan.pl/dokumenty-rady?view=article&id=1357&Itemid=50

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Z wyrazami szacunku

Dominik

Podaję przykładowe rozwiązanie:

Zgółkowa H., Gwara uczniowska (szkolna) w poszukiwaniu inspiracji, https://rjp.pan.pl/dokumenty-rady?view=article&id=1357&Itemid=50 [witryna Rady Języka Polskiego], dostęp: 3.11.2012.

Możliwe są inne warianty, np. nazwę witryny można potraktować jak tytuł źródła (analogicznie do tytułu gazety) i przytoczyć po tytule artykułu. Użyteczna zazwyczaj Edycja tekstów A. Wolańskiego okazuje się w tym wypadku zaskakująco uboga w przykłady: autor podaje tylko jeden opis bibliograficzny publikacji internetowej, na którym nie można się ściśle wzorować, gdyż dotyczy on internetowego wydania gazety i publikację online traktuje jako wtórną wobec tekstu drukowanego.

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski