przymiotnik od Rousseau

Czy od nazwiska Jeana-Jacques’a Rousseau można utworzyć przymiotnik dzierżawczy? Jeśli tak, to który zapis powinniśmy uznać za wzorcowy: Rousseauwski czy Rousseau'wski? Osobiście przychylałbym się do pierwszego z nich.
W użyciu są formy Roussowski i Russowski, występują niezbyt często, za to w publikacjach drukowanych. Przeważa pierwsza z nich, co nie dziwi, bo łatwiej ją powiązać z nazwiskiem. Drugiej wszakże nie można wiele zarzucić, bo została wyprowadzona z formy Russo, co jest znanym, choć rzadko dziś używanym, spolszczeniem nazwiska filozofa.
Wobec tego za wzorcową należy uznać formę Roussowski.
Jan Grzenia