przymiotnik od nazwy Mekalia

Jak według Szanownej Redakcji mógłby wyglądać przymiotnik od nazwy fikcyjnego miasta Mekalia. Będzie brzmiał on mekalijski, czy też może mekaliański? A może obie formy są poprawne, a jeśli tak, to którą lepiej stosować?
Pozdrawiam
W polszczyźnie używamy kilkunastu nazw geograficznych o zakończeniu -lia, np. Australia (przymiotnik: australijski), Italia (italski), Apulia (apulijski a. apulski). Jak widzimy, przymiotniki mogą kończyć się na -ijski lub -ski, przy czym pierwsze z wymienionych zakończeń przeważa. Wybór formy przymiotnika opiera się na zwyczaju językowym, w związku z tym nie używamy form australski, italijski, choć są poprawne (nawiasem mówiąc przymiotnik australski występuje w Bezgrzesznych latach Kornela Makuszyńskiego, a italijski też można spotkać, choć bardzo rzadko). Wniosek stąd taki, że od nazwy Mekalia można utworzyć dwa przymiotniki: mekalijski lub mekalski. Zalecam stosowanie pierwszego z nich.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski