przymiotnik w funkcji orzecznika

Dzień dobry,
czy (zwracając się do Boga np. w modlitwie) należy powiedzieć „Ty jesteś Potężnym i Wszechmocnym”, czy „Ty jesteś Potężny i Wszechmocny”? A może obydwie formy są poprawne?
Pozdrawiam serdecznie,
JRepeć
Według dzisiejszej normy składniowej: „Ty jesteś Potężny i Wszechmocny”. Zdanie „Ty jesteś Potężnym i Wszechmocnym” brzmi staroświecko. Jeśli nie jest fragmentem dawnej modlitwy, można je usprawiedliwiać zamiarem stylizacji. Skoro jednak Kościół się modernizuje, to może nie warto go postarzać?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski