przymiotniki od wielkich liczb

W jaki sposób napisać o elektrowni, która ma moc 50.000 kilowatów? Czy będzie to eletrownia pięćdziesięciotysięczno-kilowatowa, czy pięćdziesięciutysięczno-kilowatowa? Czy w ogóle taki sposób zapisu jest poprawny, czy należy jednak użyć sformułowania o mocy pięćdziesięciu tysięcy kilowatów?
Na pewno najlepiej użyć najprostszego sformułowania, które nie budzi wątpliwości, tzn. elektrownia o mocy pięćdziesięciu tysięcy kilowatów. Złożonych przymiotników, o które Pan pyta, nie tworzy się dla tak wielkich liczb. Możemy powiedzieć np.:
dziesięciokilowatowy (10 kW)
pięćdziesięciokilowatowy (50 kW)
stupięćdziesięciokilowatowy (150 kW)
dwustupięćdziesięciokilowatowy (250 kW)
dwustupięćdziesięciopięciokilowatowy (255 kW)
tysiącdwustupięćdziesięciopięciokilowatowy (1255 kW)

ale dla liczb większych niż 1999 zaczynają się kłopoty.
Mirosław Bańko, PWN