przypadek – wypadek

Jaka jest różnica między wypadkiem a przypadkiem? Czy słowo wypadek znaczy wyłącznie kraksę lub inne nagłe i niezbyt przyjemne zdarzenie, czy można go użyć zamiennie ze słowem przypadek, np. „W wypadku występowania nie z przymiotnikiem w stopniu równym piszemy…”?
Polecamy archiwum naszej poradni. Jeśli w poradniane okienko wpisać słowa 'przypadek wypadek', to można znaleźć kilka odpowiedzi na interesujący Panią temat.
Mirosław Bańko, PWN