przyszłem?

Witam!
Mam pytanie, chodzi mi o słowo przyszłem, czy to jest poprawna forma? Moja znajoma, która uczęszcza do liceum, powiedziała, że jej nauczycielka twierdzi, że już jest to poprawne – dopuszczalne.
Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.
Nie pierwszy raz słyszę o tym, jakoby ktoś miał powiedzieć, że wyraz ten jest poprawny, posądza się o to nawet prof. Jana Miodka. Opowieści takie należy zaliczyć do tzw. legend miejskich – historii zmyślonych i nieprawdopodobnych, choć powtarzanych zwykle z wielką powagą, nierzadko z powołaniem się na autorytety.
Kto chce się upewnić, czy Polacy mają zamiar akceptować formę przyszłem, niech jej spróbuje użyć. Ostrzegam jednak, że nawet w gronie ludzi o małych wymaganiach językowych skończy się to ośmieszeniem.
Uwaga końcowa: przyszłem to forma rażąco niepoprawna.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski