przyszłom i wyszłom?

Spotkałam się kiedyś w dość starym wydaniu podręcznika gramatycznego z formą czasu przeszłego liczby pojedynczej czasu nijakiego (np. przyszłom, wyszłom itd.). Czy taka forma jest nadal poprawna? Kojarzy mi się raczej z wymową gwarową. Jakiej formy np. w bajce dla dzieci użyłoby Słońce, Drzewko czy inna fantastyczna postać?
Formy, o które Pani pyta są potencjalne, a używać ich można albo żartem, albo w celach kreatywnych, np. w poezji albo reklamie. Słońce nawet w bajkach ma płeć i mówi o sobie w rodzaju męskim lub żeńskim. Ale jeśli taka będzie intencja autora – słońce może też mówić o sobie świeciłom.
Mirosław Bańko