przytaczanie wyrazów w tekście

Witam!
Czy zapisy 'kwiz' i „kwiz” w poniższych przykładach są tożsame? Czy poprawny jest tylko jeden:
– Słowo „kwiz” to rzeczownik.
– Słowo 'kwiz' to rzeczownik.
Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.
Wyrazy przytaczane (cytowane) wyróżniamy zasadniczo kursywą, a gdy ta jest niedostępna, możemy użyć cudzysłowu. Polski cudzysłów ma postać „ ”. Znaki ' ' w tekstach fachowych są używane w celu podania znaczenia wyrazu, w tekstach niefachowych zwykle się je pomija. Mamy więc następujące możliwości:
Słowo kwiz nie znaczy zgaduj-zgadula.
Słowo kwiz nie znaczy 'zgaduj-zgadula'.
Słowo „kwiz” nie znaczy zgaduj-zgadula.
Słowo „kwiz” nie znaczy 'zgaduj-zgadula'.

Nawiasem mówiąc, kwiz jest wielokrotnie rzadszy niż quiz. Nawet kwizowy – choć wyrazy pochodne zwykle szybciej się adaptują do polszczyzny od ich obcych podstaw – jest formą rzadszą niż quizowy.
Mirosław Bańko, PWN