pseudonimy wielowyrazowe

Dzień dobry
Mam pytanie o złożone pseudonimy, zwłaszcza komiksowe. Jak zapisać słynny przydomek Supermana? Człowiek ze Stali (jak Amerykanie), Człowiek Ze Stali (z godnością), a może Człowiek ze stali (co wygląda najsensowniej)? Podobny problem mam na przykład z przeciwnikiem Batmana – Strachem na Wróble/na wróble/Na Wróble?
z poważaniem
Tomek Pstrągowski
Można powołać się na zasadę [61] WSO PWN, która dotyczy pisowni przydomków, pseudonimów i przezwisk. Przewiduje ona pisownię wszystkich członów wielką literą z wyjątkiem przyimków, np. Pola Negri, ale Jan bez Ziemi. Przykłady przez Pana wymienione należałoby zatem zapisać następująco: Człowiek ze Stali i Strach na Wróble.
Powyższa zasada dotyczy wyrazów funkcjonujących jako nazwy własne. W funkcji opisowej (a nie identyfikującej) należałoby użyć małych liter, np. człowiek ze stali. Gdyby nazwa opisowa znalazła się w tytule, tylko pierwszy wyraz powinien mieć wielką literę, por. Człowiek z marmuru.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski