ptak origami

Witam i pytam o ptaka, no właśnie: origami z origami. Na stronach fanów tej sztuki origami pisane jest wielką literą… Wydaje mi się, że powinno być ptak origami: „W pokoju było mnóstwo ptaków origami”. Dziękuję.
Wielka litera miałaby uzasadnienie, gdyby chodziło o nazwę własną oznaczającą ptaka. Jak wynika z kontekstu, mowa o ptaku wykonanym techniką origami, a w takim razie właściwy jest zapis małą literą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski