puf czy pufa?

Dzień dobry,
czy obecnie dopuszczalne jest używanie formy rodz. żeńskiego pufa? W języku potocznym, zwłaszcza wśród osób młodego pokolenia, dominuje pufa. Będę zobowiązana za odpowiedź.
Zuzanna Dziekiewicz-Paściak
W słownikach jest tylko puf. Zarówno francuskie pouf, jak i polskie wyrazy bliskoznaczne: stołek, taboret, fotel są rodzaju męskiego, więc trudno zgadnąć, skąd w polszczyźnie pufa. Może przez analogię do kanapy (niektóre pufy oferowane w handlu wydają się równie wygodne), a może w przekonaniu, że żeńska pufa brzmi sympatyczniej? W użyciu jest nawet zdrobnienie pufka. „Zupełnie wyjątkowa kwadratowa pufa, która zmieni Twoje wnętrze nie do poznania” – zaleca swój produkt pewna firma na stronie WWW. Na razie zmienia nasz język, na szczęście jeszcze „do poznania”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski