punkt przecięcia (się) prostych

Szanowni Państwo,
dwie proste często się przecinają. Nastąpi to w punkcie przecięcia prostych czy w punkcie przecięcia się prostych? Spotykam oba warianty, przy czym drugi rzadziej.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
NKJP potwierdza Pana obserwację, tam też kwerenda 'przecięci* prostych' przynosi więcej wyników niż 'przecięci* się prostych' (gwiazdka zastępuje dowolny ciąg znaków). Przecięcie się prostych brzmi logiczniej, gdyż proste się przecinają, a nie proste przecinają. Przyczasownikowe się czasem jednak „gubi się” w formie odczasownikowego rzeczownika, zwłaszcza gdy podlega on leksykalizacji, por. „Starał się o jej rękę, ale ona odrzuciła jego starania”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski