pytania dwa

Czy w tytule wiersza Mokradła mokradła powinien być przecinek miedzy słowami?
Czy określenie ze sokiem może być użyte (ale bez cudzysłowu) w wierszu? Czy to jest błąd ortograficzny, czy jakiś inny?
Tytuł Mokradła mokradła można interpretować dwojako: tak jak dziadkowie dziadka (wtedy bez przecinka) albo tak jak ciepło, ciepło (wtedy z przecinkiem).
Ze sokiem to regionalizm nie mieszczący się w normie polszczyzny ogólnej. Nie można go nazwać błędem ortograficznym, choćby dlatego, że dotyczy także wymowy. Najprościej, bez wchodzenia w szczegóły, byłoby go nazwać błędem gramatycznym.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski