rada nadzorcza czy Rada Nadzorcza?

Dzień dobry,
Czy Rada Nadzorcza musi byc pisana wielkimi literami? Czy tylko w połączeniu z nazwą – np. „Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej”? Czy zapis „rada nadzorcza Kompanii Węglowej” jest błędny?
Dziękuję.
Oba zapisy są poprawne, choć nierównoważne. „Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej” to konkretna rada konkretnego przedsiębiorstwa, posługująca się oficjalnie taką nazwą. Zapis wielkimi literami jest czymś w rodzaju jej nazwiska.
Natomiast „rada nadzorcza Kompanii Węglowej” to pewna (nieokreślona w czasie, może raz taka, raz inna) rada nadzorcza tejże kompanii.
Możliwy jest nawet trzeci zapis, wyłącznie małymi literami, a więc „rada nadzorcza kompanii węglowej”. Jak się Pani domyśla, w tym wypadku chodzi o jakąś tam radę jakiejś tam kompanii – być może jednej z wielu kompanii węglowych, które mają swoje rady nadzorcze.
Mirosław Bańko