rada pedagogiczna

Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu problemu: kiedy należy pisać rada pedagogiczna małymi, a kiedy dużą (bądź dużymi) literami?
Zazwyczaj używa się małej litery: nasza rada pedagogiczna, zebranie rady pedagogicznej, omówić coś na radzie pedagogicznej itp. Jako nazwa oficjalna, odnosząca się do grona nauczycieli konkretnej szkoły, rada pedagogiczna może być jednak pisana wielkimi literami. Będzie to uzasadnione np. w oficjalnej korespondencji, powiedzmy: „Do Dyrekcji i Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr …”.
Mirosław Bańko