raz a dobrze

Szanowna Redakcjo!
Chciałabym zapytać o pisownię zwrotu raz a dobrze. Czy przed spójnikiem a powinien być przecinek? Czy postawienie przecinka związane jest z różnicą znaczeniową, np. raz, a dobrze (tzn. raz, ale dobrze), raz a dobrze (tzn. raz i dobrze)?
Istotnie, przecinek można by postawić albo nie, zależnie od tego, czy znaczenie spójnika a rozumieć jako 'ale', czy też jako 'i'. Zazwyczaj rozumie się je jako 'i' i przecinka się nie umieszcza.
Mirosław Bańko