razy – przysłówek czy spójnik?

Wyraz razy w konstrukcjach typu dwa razy trzy występuje w Innym słowniku języka polskiego PWN jako spójnik, natomiast w trzytomowym Słowniku języka polskiego PWN jako przysłówek. Gdzie leży prawda?
Według trzytomowego SJP przysłówek to „nieodmienna część mowy nazywająca cechę i określająca czasownik, przymiotnik lub inny przysłówek”. Wątpliwe, czy definicja ta obejmuje słowo razy używane w konstrukcjach takich, jak „Dwa razy trzy jest sześć”. Słowo to z trudem można uważać za określenie czasownika jest. Niewątpliwie natomiast ma ono cechy spójnika – łączy bowiem dwa jednorodne składniki zdaniowe, mianowicie dwa liczebniki.
W sprawach gramatycznych można zaufać Innemu słownikowi języka polskiego, ponieważ części mowy są w nim wyraźnie zdefiniowane, a cały jego aparat gramatyczny jest bogatszy niż w innych słownikach i spójny.
Mirosław Bańko