reasumować

Panie Profesorze,
Serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Moje dzisiejsze pytanie dotyczy słowa reasumując. Czy prefix re- nie czyni z tego słowa pleonazmu, wskazując tym samym na niepoprawność tego słowa?
Reasumpcja to prawniczy termin, oznaczający ponowne rozpatrzenie sprawy. Myśmy ją wzięli z niemieckiego. W polszczyźnie mamy jeszcze stary asumpt (m.in. 'powód, bodziec, okazja'), który z oznaczajacym powtórkę re- może nam znaczenie reasumpcji przybliżyć. Łacińskie assumere znaczyło m.in. 'wziąć'. Więc: znów wziąć. Reasumować przyjęło się jako uczenie wygodne słowo, też bezpośrednio z niemieckiego, ale jako dawna suma re- i assumere. Tak, że wszystko w porządku.
Pozdrawiam
Jerzy Bralczyk, Uniwersytet Warszawski