regularna wojna

Szanowni Państwo!
Ostatnio w mediach często pojawia się sformułowanie regularna wojna w znaczeniu prawdziwej wojny (w odróżenieniu od pojedynczych aktów agresji). Czy to jest poprawne określenie? Mam wrażenie, że to kalka z angielskiego. Ja wojnę określiłbym jako regularną, gdyby miała miejsce dokładnie co tydzień…
W słowniku Doroszewskiego znajdujemy znaczenie 4: „normalny, taki jak należy”, określone jako potoczne, zilustrowane dwoma cytatami, w których jest „regularny mecz siatkówki” i „regularne lanie”. W Innym słowniku języka polskiego jest to samo znaczenie, opisane w nieco inny sposób: „Jako regularne określamy coś, co uważamy za normalne i typowe w swoim rodzaju. Słowo potoczne. Widzisz, pan, on to jest wariat regularny, taki, co to o nim ludzie mówią… …Dostała regularne lanie”.
W drugim z wymienionych słowników jest też inna definicja: „Mówimy o regularnej wojnie, gdy walki są systematyczne, a nie sporadyczne. Rozpoczęła się regularna wojna, z udziałem prowijncjonalnej milicji”. W tym znaczeniu nie podano nawet kwalifikatora potoczności.
Myślę więc, że z regularną wojną nie ma co wojować. Jest to wyrażenie, które wrosło w polszczyznę i niezależnie od swoich źródeł (a wątpię, żeby były angielskie) zasługuje na aprobatę.
Mirosław Bańko, PWN