relikwiowy czy relikwijny?

Spotkałem w literaturze poświęconej historii sztuki przymiotnik relikwiowy. Używany jest m.in. w wyrażeniu figura relikwiowa (rodzaj figuralnego relikwiarza). Słowniki nie notują jednak tej formy. Czy jest więc poprawna, czy też może istnieje inny przymiotnik odnoszący się do relikwii? Wyraz relikwiarzowy (np. krzyż relikwiarzowy) nie budzi moich wątpliwości, ale odnosi się on do relikwiarza, a nie relikwii.
Z góry dziękuję za pomoc,
Marek Machowski, Warszawa
Brak wyrazu w słownikach ogólnych nie świadczy o jego niepoprawności, leksykografowie przeważnie pomijają wyrazy rzadko używane, w szczególności specjalistyczne.
Od rzeczownika relikwia najlepiej byłoby tworzyć przymiotnik relikwijny, zwłaszcza że kilka przykładów jego użycia znalazłem w Internecie. Jeśli jednak forma relikwiowy ma oparcie w zwyczaju językowym specjalistów, można ją zaakceptować jako wariant.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski