renowować?

Czy istnieje czasownik renowuje, określający czynność konserwacji?
Z poważaniem
Marek Obłąkowski
Nie każda konserwacja jest renowacją. Na przykład starożytni Egipcjanie konserwowali zwłoki, ale nie „renowowali” ich, niezależnie od tego, czy istnieje czasownik renowować.
A czy istnieje? Potencjalnie tak, bo wypełnia wolne miejsce w systemie języka, por. analogiczną parę: aktywacja – aktywować. W praktyce natomiast renowować to słowo rzadko używane. Nie znalazłem go też w żadnym słowniku.
Wyrazy pochodne od renowacja sprawiają nam najwyraźniej kłopot. Świadczą o tym wcześniejsze pytania o nie, łatwe do znalezienia w poradnianym archiwum.
Mirosław Bańko, PWN