repertuar jak rezerwuar

Witam.
Uprzejmie proszę o pomoc w rozwikłaniu sporu dotyczącego akcentu w słowie repertuar. Jeśli zasada akcentu paroksytonicznego nie obowiązuje w tym słowie, bardzo proszę o uzasadnienie przyczyny.
Pozdrawiam
Bartek
Słowniki poprawnej polszczyzny PWN polecają wymowę rePERtuar, choć dopuszczają też reperTUar. Radzą ponadto akcentować reZERwuar, JAguar, ale buDUar, piSUar, troTUar. Muszę się przyznać, że choć ze słowników tych często korzystam, do wyżej wymienionych wyjątków akcentowych nie jestem przekonany.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski