resoviak i resowiak

Proszę o ocenę wyrazu resoviak (= zawodnik Resovii) oraz innych tak utworzonych (piotrcoviak, cracoviak).
Wyrazy te zostały utworzone poprawnie. Ich obcy zapis łatwo naprowadza na nazwę klubu, cechuje się przy tym pewną elitarnością, co kibicom powinno się podobać. Teoretycznie można by te nazwy spolszczyć: resowiak prezentuje się całkiem dobrze, choć nieco bardziej swojsko od resoviaka, natomiast piotrkowiak i zwłaszcza krakowiak mogą być komunikacyjnie nieskuteczne, gdyż poza kontekstem pewnie nie zostaną skojarzone z nazwą klubu. W mowie oczywiście różnicy nie słychać, ale kontekst wypowiedzi mówionej jest zwykle bogatszy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski