rozbudowane przydawki

Szanowny Panie Redaktorze,
Tym razem mam pytanie z zakresu interpunkcji. Chodzi mi o wydzielanie przecinkami wstawki, np. rozbudowanej przydawki (tak jak wydziela się zdanie wtrącone). Czy jest ono obligatoryjne, czy też nie? Oto przykład: „Samochód marki X ma bogate wyposażenie, specjalnie przystosowane do zimy, i atrakcyjną cenę”. Czy można by napisać to zdanie bez przecinków?
Pozdrawiam serdecznie
Olga Klecel
Użycie przecinków w celu wydzielenia zdania podrzędnego lub np. rzeczownika w wołaczu jest obligatoryjne. Rozbudowane przydawki przymiotnikowe można i często warto wydzielać przecinkami ze względu na czytelność zdania, mimo że nie jest to bezwzględnie wymagane. Cytowane przez Panią zdanie obyłoby się bez przecinków, ale jego zaprzeczony wariant byłby dwuznaczny: „Samochód marki X nie ma bogatego wyposażenia specjalnie przystosowanego do zimy i atrakcyjnej ceny”.
Mirosław Bańko