rozdziobią czy rozdzióbią?

Mam pytanie w sprawie jednego z opowiadań Żeromskiego pt.: Rozdzióbią nas kruki, wrony… No właśnie, rozdzióbią czy rodziobią? Obie formy są poprawne językowo, ale Żeromski napisał przecież jeden tytuł. W różnych wydaniach opowiadania występuje zarówno rozdzióbią, jak i rozdziobią. Czy rzeczywiście wydawca może dowolnie zmieniać tytuł (przypuszczam że Żeromski nazwał opowiadanie Rozdzióbią…, ale teraz zastępuje się to formą nowszą rozdziobią)? Czy jest to dozwolone?
We współczesnej polszczyźnie forma rozdzióbać jest rzadsza. Jak Pan słusznie pisze, jest ona jednak formą poprawną i nie ma powodu, żeby zniekształcać brzmienie oryginalnego tytułu.
Trochę inaczej sprawy by się miały, gdyby forma użyta przez autora była błędna; por. Jan Kasprowicz: O bohaterskim koniu i walącym się domie. Wówczas wydawca mógłby rozważyć zmianę tytułu (i tak w przypadku utworu Kasprowicza często się czyni).
Katarzyna Sobolewska, PWN