różnica stylu

Jak będzie poprawnie? „Witek, idziesz do kina?” czy może „Witku, czy idziesz do kina?"?
Pierwsze zdanie jest potoczne, drugie w zasadzie neutralne. Ponieważ sytuacja, w której takich zdań można użyć, jest dość banalna, więc pierwsze zdanie lepiej do niej pasuje. Drugie brzmi bardziej wytwornie, książkowo i może zostać odebrane jako sztuczne.
Mirosław Bańko, PWN