różności onomastyczne

Witam,
zastanawiam się nad poprawną odmianą mieszkańca wsi Bierawa. Czy powinnam powiedzieć bierawianin, czy bierawiczanin, a co z mieszkańcem Moskwy: czy będzie to moskwianin, czy moskwiczanin? Wg słownika poprawna jest pierwsza nazwa, natomiast bardzo często moi rozmówcy używają tej drugiej. Chciałabym także dowiedzieć się jak wygląda poprawna odmiana nazwy wsi Cisek: pochodzę z Cisku czy z Ciska?
Dziękuję za odpowiedź.
Małgorzata Plottek
Regularna nazwa mieszkańca od Bierawa to bierawianin, od Moskwamoskwianin. Forma moskwiczanin pochodzi od nazwy rosyjskiej, brzmiącej moskwicz; wydawnictwa normatywne kwalifikują ją jako potoczną.
Według Wykazu urzędowych nazw miejscowości w Polsce dopełniacz od nazwy Cisek brzmi Ciska.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski