różności ortograficzne

Witam serdecznie,
mam problem z odmianą wyrazu obcego, tzn. open space. „Koniec z tradycyjnym open space'em” czy „… open spacem”? Lub też: „Boksy zostały wyparte przez open space'y”? Nie wiem czy w tej odmianie należy stosować apostrof?
Przy okazji chciałam tez zapytać jak zapisywać model Porsche 911. Czy w zdaniu: „Wszyscy pamiętają kultową 911-tkę” można zastosować taki zapis (z końcówką)? Czy lepiej pozostawić bez?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Open space odmieniamy z apostrofem, gdyż końcowa litera nie jest wymawiana: open space'u, open space'em, open space'y i tylko w miejscowniku lp. inaczej: open spasie. Podobnie odmieniamy nazwisko Joyce: Joyce'a, Joyce'em, Joysie.
Żałuję, ale nie można pisać 911-tkę, w każdym razie nie w zgodzie z ortografią. Przed wojną takie zapisy były powszechne – nie wiem, czy zgodne z normą, ale w każdym razie sankcjonowane przez powszechny zwyczaj, także w tekstach drukowanych. Dziś ortografia każe pisać dziewięćsetjedenastka, co nie jest wygodne ani dla piszącego, ani dla czytelnika.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski