różności

Witam,
czy można mówić zbawienniejsze, najskrajniejsze, czy lepiej będzie: bardziej zbawienne, najbardziej skrajne? Czy wszechzjawisk można napisać łącznie?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Najskrajniejszy to dość częste słowo, zbawienniejszy natomiast to coś, co chyba pierwszy raz widzę. Nie zna takiego słowa też Korpus Języka Polskiego PWN, choć konstrukcja bardziej zbawienny w nim występuje („taki przykład byłby o wiele bardziej zbawienny i skuteczny dla całej ludzkości”). Jak widać, trudność w stopniowaniu przymiotnika zbawienny nie wynika z jego znaczenia, lecz z budowy.
Co do wszechzjawisk to przekonująca wydaje mi się analogia do wszechrzeczy, z tą różnicą, że drugie z tych słów jest ogólnie znane i obecne w słownikach, a pierwsze nie.
Mirosław Bańko, PWN