różności

Szanowni Państwo, czy można mówić w tym samym tekście historycznym o oddziałach brytyjskich i angielskich, czy też tylko o brytyjskich? Zapraszać na forum dyskusyjne czy do forum dyskusyjnego? Dziękuję.
Trzeba pamiętać, że Anglia jest tylko częścią Wielkiej Brytanii i nazwanie np. Szkota Anglikiem byłoby co najmniej gafą. Jeśli przymiotnika angielski używa Pani w znaczeniu 'brytyjski', to trzeba być pod tym względem konsekwentnym i nie wprowadzać już innej nazwy. Ale taka konwencja nazewnicza ma raczej charakter potoczny.
A co do forum dyskusyjnego to jest ono rodzajem zebrania lub spotkania (także przenośnie, w Internecie), dlatego właściwa forma brzmi zaproszenie na forum dyskusyjne – jak na zebranie.
Mirosław Bańko, PWN