rozochocać?

Witam!
Piszę w sprawie formy rozochocać. Można na przykład powiedzieć: „Nie rozochocaj się tak”?” Albo: „Jeśli się człowiek za często rozochoca, to…” Czy w ogóle istnieje coś podobnego?
Dziękuję i pozdrawiam.
Jeśli ktoś się rozochocił, to nabrał ochoty na coś i zapału do czegoś. Jeśli ktoś popada w taki stan wiele razy, to możemy chcieć powiedzieć, że się rozochoca. Forma ta jest zbudowana poprawnie, ale rzadko używana. W związku z tym można mieć wątpliwości, czy nie powinna brzmieć rozochaca się, por. analogiczną parę: ozłocić – ozłacać.
Mirosław Bańko