rozwiązać ciążę

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o pomoc w rozwikłaniu następującego problemu językowego. Niekiedy poród nazywany bywa rozwiązaniem. Czy w takim razie w tekście medycznym należy pisać o rozwiązywaniu ciąży, czy raczej o rozwiązywaniu ciężarnej? Będę ogromnie wdzięczna za rozstrzygnięcie powyższej kwestii.
Z poważaniem,
Ewa C.
Myślałem, że rozwiązanie nie łączy się z przydawką dopełniaczową i że motywujący to słowo czasownik nie łączy się z dopełnieniem. Ale się pomyliłem – oto garść przykładów, które pokazują, dlaczego: „W razie rozwiązania ciąży przez cięcie cesarskie postępowanie mające na celu utrzymanie prawidłowej kontroli cukrzycy jest takie samo jak podczas innych dużych operacji (…)” (A. Czyżyk, Patofizjologia i klinika cukrzycy), „Specjaliści z Kliniki Ginekologii Akademii Medycznej we Wrocławiu próbowali rozwiązać ciążę etapami, by utrzymać przy życiu choć jedno dziecko (…)” (Rzeczpospolita), „Najczęściej ciąże mnogie rozwiązywane są wcześniej, rzadko dochodzą do terminu, czyli 40 tygodnia ciąży” (Tygodnik Podhalański).
Jak widzimy, można mówić o rozwiązaniu ciąży, nie natrafiłem natomiast na przykłady, które by pokazywały, że można rozwiązać ciężarną.
Mirosław Bańko, PWN