rozwijać akcję

Zastanawia mnie kwestia, czy poniższe zdanie zawiera błąd stylistyczny. Chodzi mi o szczególnie o zwrot rozwijać akcję propagandową. Dodać chciałem, że Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN zna zwrot rozwijać propagandę.
Kiedy toczyła się walka o hegemonię w związku niemieckim, Prusy rozwinęły akcję propagandową mającą na celu oczernienie austriackiego przeciwnika.

Z góry dziękuję za poradę i pozdrawiam
MK
Słowo rozwijać nie należy do najczęstszych sąsiadów akcji, niemniej jednak połączenia takie są dość liczne, zwyczaj językowy je sankcjonuje. Akcje mogą być propagandowe. W cytowanym zdaniu nie widzę zatem nic złego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski