rufian

Od czego pochodzi określenie rufijan. U Lindego (tom 5, str.140) nie znalazłem.
Pozdrawiam i dziękuję.
Piotr Rusjan
We współczesnej pisowni rufian, nie rufijan. Słowo to można znaleźć np. w słowniku Doroszewskiego z definicją 'stęczyciel, rajfur'. Jako źródło słownik wskazuje włoskie ruffiano. W zakończeniu hasła podano informację o obecności wyrazu u Lindego. Ma on tam tę samą formę co u Doroszewskiego i przytoczony został z derywatami: rufianka, rufiański i rufiaństwo.
Mirosław Bańko, PWN