rysować/narysować komiks

Witam Serdecznie, czy można "napisać komiks"? Czy jest to raczej błędna forma? Można stworzyć komiks, ale napisać scenariusz komiksu.

Rzeczywiście, prace plastyczne związane z przygotowaniem komiksu czy powieści graficznej opisuje przede wszystkim czasownik rysować/narysować lub jego hiperonim tworzyć/stworzyć. Pisać/napisać można scenariusz komiksu.

Adam Wolański