rz.-kat. lub rzym.-kat.

Szanowni Państwo,
na jednym z forów internetowych padło stwierdzenie, że skrótowiec KrK stosowany jako Kościół Rzymskokatolicki jest błędny, niestety, rozwinięcie znalazłam tylko w Wikipedii, która nie jest źródłem oficjalnym. Czy takie zastosowanie skrótowca jest poprawne?
Z poważaniem
Agnieszka
W polszczyźnie ogólnej ugruntowany jest skrót od przymiotnika rzymskokatolicki w następujących formach: rz.-kat. lub rzym.-kat. Skrótu od rzeczownika Kościół w zn. ‘ogół wyznawców’ oraz ‘instytucja kościelna’ powszechnie się nie stosuje. A zatem skrót KrK nie jest wart polecenia.
Adam Wolański