rzadkie gerundia

Uniwersalny słownik języka polskiego pod red. S. Dubisza, podający zazwyczaj gerundia dla czasowników, w nielicznych przypadkach je pomija. M.in. pomija ten element w haśle juhasić. Czy jest to znaczące, w takim sensie, że należy uznać ten czasownik za nie tworzący gerundium (czy w ogóle są takie?), czy przeciwnie – fakt pominięcia klasyfikuje gerundium juhaszenie „tylko” jako formę rzadką?
Myślę, że juhaszenie nie powinno budzić wątpliwości, formę taką nie tylko można utworzyć, ale też sensownie wykorzystać w wypowiedzi. Jej brak w słowniku jest nieszkodliwy, choć prowokuje do pytania, czy przyczyną było przeoczenie, czy oszczędność miejsca. Są inne czasowniki, co do których się waham, czy ich formy gerundialne są tylko skrajnie rzadkie, czy dewiacyjne, np. idzenie (a może iście, przytoczone ze starymi cytatami w słowniku Doroszewskiego), możenie, muszenie, wolenie.
Mirosław Bańko, PWN