rzeczownik od miły

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć, jak brzmi rzeczownik od słowa miły. Niby banalny wyraz, ale znalezienie odpowiednika zajęło mi dosyć sporo czasu i do żadnego wniosku nie doszedłem. Stąd pytanie i prośba o odpowiedź, gdyż mnie to nurtuje, najzwyczajniej w świecie.
Pozdrawiam
Rozumiem, że chodzi Panu o słowo, które tak by się miało do miły, jak np. słabość ma się do słaby. Niestety, miłość tego warunku nie spełnia, choć pochodzi od przymiotnika miły. W poszukiwaniu słowa o znaczeniu 'bycie miłym' można zajrzeć do słownika synonimów, otworzyć go na haśle miły i… tu czeka nas niespodzianka. Okazuje się bowiem, że wyrazy najbliższe znaczeniowo – przyjemny i sympatyczny – też nie tworzą derywatów z kategorii nazw cech: przyjemność i przyjemności mają inne znaczenie, a sympatyczność to słowo rzadko używane. Chcąc pochwalić kogoś za miłe zachowanie, natrafiam więc na takie same trudności jak Pan, gdy próbuję zacząć od słów: „Podoba mi się twoja…”. Chyba uprzejmość jest tu najlepszym wyborem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski