rzuć i chodź

Witam,
Czy zdanie „Rzuć wszystko i chodź podróżować” jest poprawne?
Pozdrawiam.
Podany przez Pana przykład niechcący aktywizuje w naszych głowach dosłowne znaczenie czasownika chodzić, a mało kto dzisiaj podróżuje chodząc. „Rzuć wszystko i chodź na spacer” byłoby w porządku. „Rzuć wszystko i wyjedź” gdzieś – też.
Poza tym chodź użyte jako zachęta występuje raczej z bezokolicznikiem czasowników dokonanych, por. chodźmy coś zjeść – 6 wystąpień w NKJP, chodźmy coś jeść – ani razu; podobnie chodźmy popływać – ponad 7000 wyników w Google, chodźmy pływać – niecałe 200. Z tego wynika, że teoretycznie chodźmy popodróżować byłoby lepsze, ale w praktyce i tak się niw mówi.
Zresztą powyższą zależność aspektowa nie działa bezwyjątkowo, por. chodźmy spać raczej niż chodźmy pospać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski