rzuciło mi się – gdzie?

Dzień dobry,
rozmawiając z koleżanką, wymsknęła mi się fraza rzuciło mi się w uszy i zaraz zareagowałam: czy może się coś rzucić w uszy? Jeśli nie, to jakim powiedzeniem możną ową frazę zastąpić?
Serdecznie dziękuję.
Standardowa forma tego zwrotu to coś komuś rzuciło się w oczy 'coś dało się komuś łatwo zauważyć'. O rzucaniu się w uszy można mówić w ramach gry językowej, np. „No, oczywiście, wszystkim nam tu się rzucił w oczy, a raczej w uszy zespół, w którym pan śpiewa (…)” (rozmowa). Bliskoznaczne zwroty z uchem bzrmią inaczej: coś obiło się komuś o uszy lub coś wpadło komuś w ucho.
Nawiasem mówiąc, „rozmawiając z koleżanką, wymsknęła mi się fraza…” to podręcznikowy przykład niewłaściwego użycia imiesłowu. Powinno być: „rozmawiając z koleżanką, powiedziałam mimochodem…” albo „kiedy rozmawiałam z koleżanką, wymsknęła mi się fraza…”.
Mirosław Bańko, PWN