sanktuarium

Dzień dobry, czy w nazwie sanktuarium, ten pierwszy wyraz zapisujemy dużą czy małą literą, np. sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej czy Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej.

Wyraz sanktuarium to tzw. nazwa gatunkowa (rodzajowa) i piszemy go małą literą, por. np. sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, sanktuarium Bożego Miłosierdzia, sanktuarium Świętego Józefa.

Adam Wolański