scenariusz

Witam Serdecznie.
Mam takie nietypowe pytanie: czy dramat oryginalny Romeo i Julia Schakespeara można nazwać scenariuszem. Bo wydaje mi się, że definicja scenariusza nie wyjaśnia dokładnie znaczenia.
Pozdrawiam
Sylwester Kaproń
Być może oryginalność tego dramatu, który napisał – tak przez Pana nazwany – Schakespear, na tym właśnie polega, że jest on scenariuszem? Ale mówiąc serio, nie ma się czym zachwycać: z dowolnego dramatu Williama Shakespeare'a (Szekspira) można zrobić dobry scenariusz, natomiast nie z każdego scenariusza można zrobić dobry dramat. I nawet Szekspirowi mogłoby się to nie udać.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski