sci-fi

Witam Szanownych Językoznawców.
Czy poprawny jest skrót sci-fi 'science fiction', z którym dość często spotykam się w Internecie?
Dziękuję i pozdrawiam.
W słownikach znalazłem tylko skrót s.f., także w pisowni SF. W zapisie sci-fi odczytuję nawiązanie (czy świadome?) do skrótu hi-fi. Nazwa się upowszechnia w Polsce prawdopodobnie dlatego, że występuje w nazwach dwóch dostępnych u nas kanałów telewizyjnych. Gdybym był wydawcą literatury fantastycznonaukowej (słowo to ortografowie każą zapisywać bez łącznika!), nie użyłbym na okładce skrótu sci-fi z obawy, że niektórzy czytelnicy uznają to za błąd. Strony internetowe nie są postrzegane jednak tak samo jak książki i więcej na nich miejsca na innowacje językowe.
Mirosław Bańko, PWN